Koltuk Tamiri

belmino-koltuk-tamiri

KOLTUK TAMİRİ

Koltuk tamiri yapılacak olan ürünler her zaman ilk bakılacak olan yer ürünün boya kısımlarındaki soyulma , iskelet aksamındaki çatlama , iskelet aksamındaki kırıklar olacaktır. İskeletindeki problemden ötürü zamanla oluşan deforme noktalarında yenileme işlemine alınır.

İskeletindeki kırıkların değişimi yapılır , çatlak kısımların itina ile onarımı gerçekleştirilir. Bu tamir işlemleri garantili olarak yenilendikten sonra ürünler boya işlemi için boyahane ye gönderilir. Boyahanede boyası kalkmış , boyada soyulmaların olduğu koltuklarda veya sandalyelerde ilk önce zımparalama ile üzerindeki boya kaldırılır. Boya kaldırılmadan yapılan her işlem zamanla son atılan boyanın dökülmesine neden olur. Bu yüzden boya işlemi yaptıracaksanız her zaman zımparalama ile eski boyayı kaldırtmayı unutmayınız. Kaldırıldıktan sonra yapılan ilk işlem kırık yerlere atılacak olan macundur. Mobilya macunları ahşap kısımlar için kapatıcı özelliğe sahip zamanla sertleşen bir maddedir. Boyacıların çoğu kullanmaktadır. Kırık veya çatlak yerlerdeki açıkları mobilya macunu ile kapattıktan sonra tekrar zımpara atılır. Artık cila ve boyama işlemine hazır hale gelmiştir. Cila istiyorsanız cila atılır ,  boya isteniyorsa boya işlemi yapılır. Boya işlemi cila işlemine göre daha zahmetli ve işçilikli işlem olduğundan daha fiyatlı bir durumla karşılaşabilirsiniz. Artık koltuk tamiri ve mobilya cila bittiğine göre döşeme işlemlerine geçilir.

SÜNGER ÇEŞİTLERİNİN KOLTUK TAMİRİNE ETKİSİ NASILDIR?

Yenilemenin sünger ve kumaş döşeme işlemlerine geçecek olursak. Sünger birçok dns (sünger yoğunluğu) olarak çeşitlendirildiği için her kişiye özel sorularak seçim gerçekleştirilir. Yatak için , Oturma odası için , Salon için , birçok seçenek sunulabilir. Bu tür seçeneklendirme aşamasında sizlerin güveni için süngerlerin faturalarını bile sizlere fotoğraf çekerek gönderebiliriz. Sünger seçimi ve son moda yüzlerce kumaş arasından seçimi bittikten sonra döşeme işlemine geçilir. Özenle dikim işlemlerini koltuklarınızın ölçülerine göre dikilir. Kumaşlar iskelete çakma işlemi gerçekleştirilir. Tüm yapılanlar itina ve garantili bir şekilde tamamlanır.

Koltuk tamiri yapılacağı zaman, müşterilerimizin istediğine eş işlemler gerçekleştirilmektedir. Eve ürünleriniz geldiğinde her hangi bir farklı uygulama ile karşılaşmazsınız. Sizlerden alınan koltuk v.b ürünlerin teslim fişi olarak sizlerden alınırken bile gerçekleşecek uygulamanın yazısı size sunulur. Sizden de bir imza alınarak işlem sırasına konur. İşlemler bittikten sonra güzel bir ambalaj ile sizlere güvenle teslimatı yapılır. Sizin yapmanız gereken tek şey koltuklarınızın gelmesini beklemeniz. Yaptıracağınız her ürün 2 yıl garantili ve ücretsiz nakliye ile sizlere ulaştırılmaktadır.

ÇALIŞMALARIMIZIN BİR KISMI

İşimizi profesyonel yapıyoruz.