Koltuk Döşeme Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Koltuk Takımı Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?
14 Ocak 2017
En Uygun Koltuk Döşeme
23 Ocak 2017

Koltuk Döşeme Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

koltuk-döşeme-yaptırırken-nelere-dikkat-edilmelidir

Koltuk Döşeme Yaptırırken Dikkat Edilecek Hususlar

Koltuklarınızı kaplatmak istiyorsanız bunun büyük bir ihtiyaç olduğunu bilmelisiniz. Çünkü eskiyen ve iskeleti sağlam olsa da kılıflarında yıpranmalar olan koltukları yeniletmek sizin elinizde. Koltuk döşeme yaptırırken nelere dikkat edilmeli diye soracak olursanız size bir kaç ipucundan bahsedeceğiz.

Kullanışlı bulduğunuz ve atmak istemediğiniz koltuklarınız, kanepeleriniz kaplama yaptırdıktan sonra adeta yeniden alınmış gibi oluyor. Üstelik ev eşyalarını yenilemenin psikolojik olarak insana olumlu etkiler verdiği de kanıtlanmış. Bu nedenle siz de ev eşyalarınızı yenilemek istiyorsanız koltuk döşeme işlemiyle hem daha maliyetli bir yenilik sağlamış olacak, hem de çok sevdiğiniz koltuğunuzdan vazgeçmemiş olacaksınız.

Koltuklarınıza verdiğiniz önemi bildiğimizden dolayı dikkat edilmesi gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz ;

  • Firmanın güvenirliği
  • Firmanın garanti vermesi
  • Sertifikalı usta olması
  • Referanslarının olması
  • Yerinin sabit olması
  • Kumaş seçimi önemi
  • Fiyat politikasının güvenirliği

Gibi sizlere verebileceğimiz önem konuları arasından en önemli olanlarıdır. Bunların ışığında sizinde kararınıza etki edeceğini düşünmekteyiz.

Koltuk Kaplama Neden Gerekli Bir İşlemdir?

Oturma sıklığı nedeniyle, bazen dikkatsiz oluşumuz ve koltukları yıpratmamız, omurga bölgemizde zarara neden olabilir. Çünkü eskimiş, süngeri yumuşamış ve kopmuş olan koltuklar düzgün oturma poziyonuna imkan vermez. Bu da oturan kişinin çalışırken ve günlük hayatındaki işlerini yaparken büyük bir sırt, bel ağrısı çekmesine neden olabilir. Bu nedenle her şeyden önce koltuk döşeme sağlık için gerekli olan bir ihtiyaçtır.

Koltuk döşemeyi sadece sağlığınız için değil psikolojik iyiliğiniz için de yaptırmak isteyebilir ya da sadece eşyalarınızdan sıkıldığınız için evinize bir hareketlilik katmak adına yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Seçtiğiniz renkli döşemelik kumaşlar sayesinde koltuklarınız eskisinden çok farklı gözükecektir.

Koltuk Kaplama İşleminde Püf Noktalar?

Koltuk döşeme yaptırırken nelere dikkat edilmeli sorusu için kumaş seçimine dikkat etmeniz gerektiğini vurgulamamız lazım. İşinde profesyonel olan uzmanlarımız sizin koltuklarınızı alırken büyük bir özen gösterecek, aynı şekilde koltuğun teslimatı ve tadilatı için de bu özeni sürdürecektir.

Kumaş seçimine gelecek olursak bunun için belirleyici faktörlerden bahsetmek gerekir. Koltuğunuzun boyutu, tarzı, iskelet yapısı, güneş alan bir yerde durup durmayacağı, evinizde bir hayvan besleme durumunuz, günlük alışkanlıklarınız gibi etmenler kumaş seçiminde önemlidir. Uzman ekibimiz size bu konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca sadece kumaş değil koltuğun iskelet yapısında da bir problem olup olmadığını bilmek istiyorsanız bunları mutlaka ustalara iletmeye dikkat etmeniz gereklidir. Koltuk yüzü değiştirme işlemi sizin onaylarınızla ilerleyecektir.

Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Koltuk kaplama işlemi için evinizden teslim alınan koltuklarınız için öncesinde bir fiyat anlaşmasına varılır. Koltuk döşeme fiyatları konusunda ekibimiz en uygun fiyat garantisini verdiği için sizlere oldukça uygun gelecektir. Bunun ardından atölyeye teslim edilen koltukların iskelet kısımları incelenir. Sizin de onayınız alındıktan sonra iskeletinde onarılacak kısımlar varsa bunların onarımı profesyonel şekilde yapılır ve boyanır. Ardından sıra kaplama işlemine geçer. Seçtiğiniz kumaşla kaplanan koltuk son düzenlemelerle hazır hale gelir. Koltuk döşeme yaptırırken nelere dikkat edilmeli sorusuna hakim olan ekibimiz 2 yıl garanti vererek, sorunsuz koltuklarınızı aldığı yere tekrar teslim edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir